Sezgin Tanrıkulu’na ‘PKK’ya sor’ tepkisi

Doğu’ya neden yatırım yapılmadığını sorgulayan CHP’li Sezgin Tanrıkulu’na, AK Parti sıralarından ‘PKK’ya sorun’ tepkisi geldi. Tanrıkulu, PKK tepkisini “terbiyesizlik” olarak yorumladı.

Bütçe görüşmelerinde CHP grubundan İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı ile ilgili kuruluşların bütçelerine ilişkin söz aldı.

GAP’ın belirtilen sürede bitirilmemesine yönelik eleştiride bulunan Sezgin Tanrıkulu, Meclis’in tepkisiyle karşılaştı.

Tanrıkulu’nun Doğu’ya neden yatırım yapılmadığını sorgulamaya başlaması üzerine AK Parti sıralarından Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, “PKK’ya sorun.” diye tepki gösterdi.

Doğu ve Güneydoğu’da süren terörle mücadele çalışmalarına dikkat çekerek projelerin yavaşlamasına vurgu yapan Eronat’ın tutanaklara da yansıyan sözleri, Tanrıkulu’nun sinirlenmesine neden oldu.

“PKK’ya sorun neden bitmedi.” ifadelerini yineleyen Eronat’a karşı Sezgin Tanrıkulu, “Ya, arkadaşlar, gerçekten…Gerçekten böyle olmaz ya. Sizi terbiyeye davet ediyorum ben, terbiyeye gerçekten, hakikaten terbiyeye davet ediyorum. Böyle bir şey yok, gerçekten böyle bir şey yok, hayret bir şey ya…” dedi.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Fed faiz kararını açıkladı: Sabit tuttu

ABD Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde değiştirmeyerek 23 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde …

Bir yanıt yazın