Audi özel olarak ürettiği yeni elektrikli modelini tanıttı

Audi, türünün tek örneği elektrikli modeli S1 e-tron quattro Hoonitron’u tanıttı. Eşsiz tasarımı ile adeta gözleri üstüne çekti. Üretilen aracın ünlü driftçi Ken Block için özel olarak tasarlandığı belirtildi. Araç hakkında çok fazla bilgi verilmezken iki elektrikli motor kullanılması dikkat çekti.

Audi, ünlü driftçi Ken Block için özel olarak üretip tasarladığı S1 e-tron quattro Hoonitron’u tanıttı. Aracın modern ve teknolojik tasarımı ise dikkat çekti.

MODERN VE TEKNOLOJİK

Audi’nin Sport Quattro S1 Pikes Peak modelinden esinlenilen S1 e-tron quattro Hoonitron yarışçı arabası modern ve teknolojik yapısıyla piyasaya sunuldu. Aracın elektrikli olması ise daha fazla dikkat çekti.

TEKNİK BİLGİLER PAYLAŞILMADI

Tanıtılan araçla ilgili çok fazla teknik bilgi paylaşılmazken, bazı ayrıntılar özel olarak verildi. Verilen ayrıntılarda iki elektrikli motor, dört tekerlekten çekiş, karbon fiber bilgileri verildi. Karbon fiber şasi aracın modern tasarımı ise kendisine hayran bıraktı.

4 HAFTADA TASARLANDI

S1 e-tron quattro Hoonitron’u tasarlayan ekip ise aracın normal şartlarda 1 buçuk yılda tamamlanan süreci sadece 4 haftada tamamladıklarını belirttiler. Audi’nin baş tasarımcısı Marc Lichte, yaptığı açıklamada  “Projeyi duyunca tüm ekip çok heyecanlandık. S1 Pikes Peak’in modern, tamamen elektrikli bir yorumunu oluşturmak için zamanımız çok kısıtlıydı. İlk çizimden son tasarıma sadece dört hafta sürdü” dedi.

“BİRBİRİMİZE ALIŞTIK”

Gymkhana yarışçısı Ken Block tarafından Electrikhana olarak adlandırılan araçla özel bir video çekilecek. Aracı kullandığını ve çok beğendiğini belirten Ken Block, “Benim için tamamen yeni bir deneyimdi. Birbirimize alıştık” diye konuştu.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Otomobil stokçuları kör pişman!

Bir süredir durgun olan ikinci el araç piyasası galericileri üzdü. Fiyatlarda yüzde 30’luk bir düşüş …

Bir yanıt yazın