Başkan Erdoğan’dan Millet İtifakına oturma düzeni formülü!

Kılıçdaroğlu’nun parlamenter sistemdeki oturma düzeni açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’ye en çok yenilen partiye göre oturmayı tavsiye etti.
Geçtiğimiz gün Giresun’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada muhalefetin henüz ortak fikir üretemeyen tutumunu eleştirmişti. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun parlamenter sistemle birlikte partilerin alfabetik sırayla oturabileceğini söylemesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘en çok kaybeden parti’ göndermesi yaptı.
MUHALEFETİN KARARSIZLIĞINI ELEŞTİRDİ
Giresun’daki konuşmasında, muhalefetin boy sırasına göre mi yoksa yaş sırasına göre mi oturacağına bir türlü karar veremediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı ifadeleri dün Tweet atarak tekrarladı.
“AK PARTİ KARŞISINDA KİM DAHA FAZLA SEÇİM KAYBETMİŞ, ONA GÖRE Mİ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, muhalefetin millete hizmet etmek gibi bir niyetinin olmadığını vurguladığı Tweet’te, “Boy sırasına göre mi yaş sırasına göre mi yoksa ”AK Parti karşısında kim daha fazla seçim kaybetmiş” ona göre mi masaya oturacaklarına bir türlü karar veremiyorlar. Ne millete hizmet etmek gibi niyetleri var ne memlekete eser kazandırmak gibi hedefleri var.” ifadeleri yer aldı.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ayasofya Camii, 4 yılda 25 milyon ziyaretçiyi ağırladı

Yerli ve yabancı turistler için çekim alanı olan Ayasofya Camii, ibadete açılmasının üzerinden geçen 4 …

Bir yanıt yazın