Provokatörler iş başında! Edirne’deki Adalet Anıtı da kundaklandı

Samsun’daki heykel provokasyonunun ardından Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde bulunan Adalet Anıtı, kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi.
Edirne’de Uzunköprü Adalet Meydanı’nda kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, meydanda bulunan Adalet Anıtı’nı ateşe verip kaçtı. Alevleri görenlerin ihbarıyla olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürürken heykelde hasar meydana geldi. Polis, heykele saldırı düzenleyen kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı.
“ADALET YAKILARAK YOK EDİLEMEZ”
Yakılan heykelin yanına gelen Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, heykelin yandığı anlardaki görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaşıp, “Bu gece kimliği belirsiz kişiler, Uzunköprü Adalet Meydanı’nda Adalet Anıtı’mızı yaktı. Olay yerindeyim, Nöbetteyiz. Adalet her karanlığı dağıtılır, yakılarak yok edilemez. Heykellere saldırmak onların temsil ettiği değerlere karşı duyulan korkunun göstergesidir. Fazlası değil” notunu paylaştı.
Anıtta incelemelerde bulunan Becan, provokasyonlara gelmeyeceklerini kaydetti.
SAMSUN’DA DA AYNI SENARYO
Düm Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan Atatürk Anıtı, kimliği belirsiz kişilerce yıkılmak istendi. Provokatif eylemi gerçekleştiren 2 kişi tespit edildi ve yakalandı.  Olayın duyulmasının ardından çok sayıda vatandaş heykelin bulunduğu alana giderek nöbete başladı.
2 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI
Öte yandan Edirne’deki Adalet Anıtı’na yapılan saldırıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.  Adalet Anıtının yakılması olayıyla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
Edirne Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:”03.02.2022 günü saat 23.55 sıralarında Uzunköprü ilçemizde Hükümet Konağı arkasında bulunan Adalet Heykelinin yandığının öğrenilmesi üzerine itfaiye ekiplerince kısa sürede yangına müdahale edilmiş ve yangın tamamen söndürülmüştür. Olaya ilişkin yapılan tahkikatta kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu 2 şüpheli şahıs tespit edilmiş ve Savcı talimatı ile gözaltına alınmış olup işlemleri devam etmektedir.”

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Miço’ya bir haller oluyor! Batı Trakya’da 4 Türk azınlık ilkokulunu kapattı!

Batı Trakya’da, öğrenci yetersizliği gerekçesiyle dört Türk azınlık ilkokulunun kapatılmasına karar verildi. Bu karar, bölgedeki …

Bir yanıt yazın