Cemevlerinin elektrik faturaları en düşük fiyattan tarifelendirilecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatının ardından yapılan çalışmaya göre; cemevlerinin elektrik faturaları en düşük tarifeden alınacak.

Son dönemde elektrik faturalarıyla ilgili tartışmalar gündemde. Cemevleri de gelen ağır elektrik faturaları karşısında tepkili. Alevi dernekleri, elektrik faturalarının çok yüksek olduğunu gerekçe göstererek artık elektrik faturası ödemeyeceklerini açıkladı.

CHP, bu konuda cemevlerinin arkasında durduğunu açıkladı.Tartışmalar devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili net bir talimat verdi.

EN DÜŞÜK TARİFEDEN ÖDEYECEKLER

Alınan yeni karara göre, elektrik faturalarının karşılanması için çalışma yapıldığı ve cemevlerinin ticarethane tarifesinden çıkarılması yönünde adım atıldığı  düzenlemeyle birlikte cemevleri, dernekler ve vakıflar en düşük tarifeye alınacak.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Miço’ya bir haller oluyor! Batı Trakya’da 4 Türk azınlık ilkokulunu kapattı!

Batı Trakya’da, öğrenci yetersizliği gerekçesiyle dört Türk azınlık ilkokulunun kapatılmasına karar verildi. Bu karar, bölgedeki …

Bir yanıt yazın