Sıcak gelişme! Ukrayna ordusu Rus nakliye uçağını düşürdü!

Rusya Ukrayna savaşının 3’üncü gününde çatışmalar şiddetleniyor. Rusya başta Harkiv ve Kiev olmak üzere Ukrayna’nın pek çok şehrine hava saldırısı gerçekleştiriyor. Ukrayna ordusu Rusya’ya büyük zayiat vermeye devam ediyor.
Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna Hava Kuvvetleri’ne ait Su-27 tipi savaş uçağının Rusya’ya ait IL-76 tipi askeri nakliye uçağını düşürdüğünü duyurdu.
Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları, Ukrayna ordusu tarafından püskürtülmeye çalışılırken, birçok kentte büyük çatışmalar yaşanıyor. Hem Ukrayna, hem de Rusya tarafı çatışmalarda gelişmeleri kamuoyuna duyururken, son olarak Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı’ndan bir Rus uçağının düşürüldüğü haberi geldi. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna Hava Kuvvetleri’ne ait Su-27 tipi savaş uçağı ile Rusya’ya ait bir kargo uçağının düşürüldüğü kaydedildi. Genelkurmay Başkanlığı, “Hava savunma güçlerimiz, Vasylkiv bölgesine iniş yapan düşmana ait IL-76 uçağını düşürdü. Bu, Luhansk 2014’ün intikamıdır. Düşmanlara ölüm!” ifadeleri kullanıldı.
RUS NAKLİYE UÇAĞI IL-76 DÜŞÜRÜLDÜ
Ukrayna Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ”Rus nakliye uçağı IL-76’yı Rus paraşütçülerle düşürdük.” ifadeleri kullanıldı
Öte yandan Ukrayna tarafından Kiev’e bağlı Vasylkiv Bölgesi’ne Rus birliklerinin girmeye çalıştığı ve Ukrayna ile Rus güçleri arasında büyük çatışmalar yaşandığı öğrenildi.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkomutan Erdoğan, Bahçeli ve Özel ile birlikte Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde!

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden Erdoğan, …

Bir yanıt yazın