Piyon, piyonu tarif ediyor! Esad: Batı, Zelensky’i piyon olarak kullanıyor

Zelensky’nin Rusya’ya karşı piyon olarak kullanıldığını söyleyen Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Caferi, Batı’nın Rusya’ya zarar vermek için Nazileri bile silahlandırmaya hazır olduğunu belirtti.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde 6’ıncı güne girildi.

Tüm dünyadan Rusya’ya tepkiler gelmeye devam ederken, Putin’i destekleyen ülkeler de yok değil.

Bunlardan birisi de yıllardır Putin’in piyonluğunu üstlenen Esad rejimi.

Savaşın başından beri Rusya yanlısı açıklamalarda bulunan Esad rejimi, şimdi de Zelensky’i Batı’nın kuklası olmakla suçladı.

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Beşar Caferi, RIA Novosti’ye yaptığı açıklamada, Batı’nın Rusya’ya zarar vermek için Nazileri bile silahlandırmaya hazır olduğunu söyledi.

“ZELENSKY, POLİTİKACI DEĞİL SİYASİ BİR PİYON”

Caferi verdiği demeçte, Zelensky’nin bir politikacı olmadığını, Batı’nın kendi siyasi figürünü yarattığını ve onu stratejik çıkarları için bir piyon olarak kullandığını savundu.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Miço’ya bir haller oluyor! Batı Trakya’da 4 Türk azınlık ilkokulunu kapattı!

Batı Trakya’da, öğrenci yetersizliği gerekçesiyle dört Türk azınlık ilkokulunun kapatılmasına karar verildi. Bu karar, bölgedeki …

Bir yanıt yazın