Ukrayna’da 2. Dünya Savaşı’ndan kalma sığınaklar, bu kez Rus saldırısına hazırlandı

Lviv’de 2. Dünya Savaşı sırasında kullanılan ve daha sonra kapatılan Ivan Franko Parkı’nda bulunan sığınak yeniden açıldı.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları 17. gününde de devam ederken, ülkenin birçok kentinde Rus ordusuna karşı direniş, çeşitli şekillerde sürüyor.

Ukrayna’nın doğu illerinde şiddetli çatışmalar yaşanırken batı illerinde de muhtemel bir Rusya saldırısına karşı hazırlıklar sürüyor.

2. DÜNYA SAVAŞI’NDAN KALMA SIĞINAK AÇILDI

Son olarak 2. Dünya Savaşı sırasında kullanılan ve daha sonra kapatılan Ivan Franko Parkı içerisinde bulunan bir sığınak yeniden kullanıma açıldı. Oldukça uzun olan sığınakta bütün hazırlıklar yapılırken, sığınağın içi yeniden temizlendi.

MUHTEMEL SALDIRIDA KULLANILACAK

Oturma banklarının yerleştirildiği sığınağa, elektrik tesisatı da çekildi.  Şuan için boş tutulan ancak muhtemel bir saldırıda kullanılacak olan sığınak, Lviv’de artan tedirginliği gözler önüne seriyor.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Acar TFF başkanı Hacıosmanoğlu: Ben değil Türk futbolu kazandı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni başkanı seçilen İbrahim  Hacıosmanoğlu yaptığı açıklamada, “Ben değil Türk futbolu kazandı” …

Bir yanıt yazın