Gelecek Partisi’nden stratejik çöküş! Partiden istifa edenler yeni parti kuruyor!

Gelecek Partisi’nden istifa eden isimler, haftaya yeni partilerinin kuruluş dilekçelerini İçişleri Bakanlığı’na teslim edeceklerini duyurdu.

Türkiye’de 2023 seçimlerine geri sayım başladı. AK Parti’den istifa eden Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi ise ilk kez göreceği genel seçim öncesinde dağılmanın eşiğinde.  Geçtiğimiz aylarda partinin ilçe teşkilatları birer birer kendini kapatarak üyeler istifa ederken, kurucu üyelerden de ayrılık haberleri art arda gelmişti.

Anketlerde 0,5 ile 1 oranında  oy alan ve istediği başarıyı sağlayamayan Gelecek Partisi’nde istifa edenler de yeni yol haritalarını açıkladı.

YENİ PARTİ

Gelecek Partisi’nden istifa eden Cihan Çoban, uzun süredir hazırlığını yaptığı Politik Merkez Partisi’nin (PMP) kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na haftaya vereceklerini söyledi.

KURULUŞ DİLEKÇESİ TESLİM EDİLECEK

Konuyla ilgili  Çoban, “Türkiye, yeni bir partiye merhaba diyor. Önümüzdeki hafta partimizi kuruyoruz.” diyerek duyurduğu Politik Merkez Partisi’nin kuruluş dilekçesini, partinin kurucu üyeleriyle birlikte İçişleri Bakanlığı’na teslim edeceklerini duyurdu.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Acar TFF başkanı Hacıosmanoğlu: Ben değil Türk futbolu kazandı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni başkanı seçilen İbrahim  Hacıosmanoğlu yaptığı açıklamada, “Ben değil Türk futbolu kazandı” …

Bir yanıt yazın