Erdoğan’dan Biden’a sert 1915 olayları tepkisi: Önce tarihi öğren

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak nitelendiren Joe Biden’ın tarihi iyi öğrenmesi gerektiğini söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden, dün 24 Nisan 1915 olaylarının 107’nci yılına ilişkin açıklamasını yayınlamış ve 1915 olayları açıklamasında bir kez daha ‘soykırım’ ifadesini kullanmıştı.

Kabine Toplantısı’nın ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden’ın ‘soykırım’ ifadesine sert tepki gösterdi.

Erdoğan’dan Biden’a sert tepki

“Sayın Biden önce Ermenilerle olan tarihi iyi bilmesi lazım. Bunları bilmeden Türkiye’ye meydan okumaya kalkmasını bizim bağışlamamız mümkün değil.” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Siyasi çekişmelere meze yapılmasına asla rıza göstermeyeceğiz”

“Ülkesinin hiçbir meselesinin çözümü konusunda projesi olmayanların çıkardığı gürültü karın gürültüsünden ibarettir. Ülkemizin dört bir yanında Ermeni çetelerin yaptığı katliamların hatıraları hala canlıdır. Ermeni propagandası saçma sapan rakamlar ifade etse de Anadolu’da hayatını kaybeden Ermenilerden katbekat fazlası Müslüman’ın öldürüldüğü ortadadır. Elbette tek bir insanın bile öldürülmesi trajedidir. Çeşitli ülkelerin yönetimleri tarafından güya tanınan Ermeni iddialarının bizim nezdimizde bir önemi yoktur. ABD Başkanı Biden’ın açıklamasını da böyle görüyor, üzerinde durmaya bile gerek duymuyoruz. Tarihçilerin yapması gereken tartışmaların ülke içinde ve dışında siyasi çekişmelere meze yapılmasına asla rıza göstermeyeceğiz.”

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkomutan Erdoğan, Bahçeli ve Özel ile birlikte Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde!

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden Erdoğan, …

Bir yanıt yazın