Elçiye zeval olmaz! Jeff Flake, İyi Parti ve HDP’ye peş peşe ziyaretlerde bulundu

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, İyi Parti ve HDP’ye peş peşe ziyaretlerde bulundu. Görüşmelerde siyasi ve bölgesel konular ele alındı.
İyi Parti ve HDP Genel Merkezlerinde bugün sürpriz ziyaretler gerçekleşti.

ABD’nin Eski Ankara Büyükelçisi David Satterfield’ın yerine atanan Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, Meral Akşener’i ziyaret etti.

Flake’i kabul etti
Görüşmeye ilişkin İyi Parti’den yazılı açıklama yapıldı.

İyi Parti’den yapılan yazılı açıklamada, Genel Başkan Meral Akşener’in, siyasi partilere nezaket ziyaretinde bulunan ABD Büyükelçisi Jeffrey Flake’i kabul ettiği belirtildi.

“Türk-Amerikan ilişkileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu”
Açıklamada, “1 saat süren görüşmede dünyadaki gelişmeler ve Türk- Amerikan ilişkileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmede İyi Parti Uluslararası İlişkiler Başkanı Ahmet Kamil Erozan da hazır bulundu” ifadelerine yer verildi.

Siyasi ve bölgesel gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulundular
Flake, İyi Parti ziyaretinin ardından HDP’ye gitti.

ABD’li büyükelçiyi, Eş Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar HDP Genel Merkezi’nde ağırladı.

HDP’den yapılan açıklamada, “Partimize nezaket ziyaretinde bulunan ABD Büyükelçisi Jeffry L. Flake, Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü. Görüşmede siyasi ve bölgesel gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.” denildi.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ayasofya Camii, 4 yılda 25 milyon ziyaretçiyi ağırladı

Yerli ve yabancı turistler için çekim alanı olan Ayasofya Camii, ibadete açılmasının üzerinden geçen 4 …

Bir yanıt yazın