Almanya Dışişleri Sözcüsü: Türkler suçlu, Yunanlar masum

Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’deki gerginliği tırmandırıcı hareketlerini görmeyen Avrupa suçu Türkiye’ye attı. “Yunan hava sahasının Türkiye tarafından ihlali endişe verici” ifadeleri kullanıldı
Türkiye’nin Mavi Vatan’daki haklı mücadelesi hız kaybetmeden sürerken Almanya’dan skandal açıklama geldi.

Yunanistan’ın Adalar’daki silahlanma çalışmalarını görmeyen Avrupa her zaman olduğu gibi yanlı politikalarını sürdürmeye devam ediyor.

Adalar ve Doğu Akdeniz’deki sorunları görüşmek üzere Fransız, ABD, Alman, İngiliz ve Türk heyetleri Berlin’de bir araya geldiler.

Skandal açıklama geldi

Görüşmeye ev sahipliği yapan Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schafer’den toplantı sonrası mesnetsiz açıklamalar geldi.

Christiane Wagner, “Son zamanlarda Türk hükümeti tarafından yapılan açıklamalar bölgede yapıcı bir diyalog ve istikrar için yararlı değil.

“Yunan hava sahasının Türkiye tarafından ihlali endişe verici”

Özellikle Yunan hava sahasının Türkiye tarafından ihlali endişe verici.” dedi.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Miço’ya bir haller oluyor! Batı Trakya’da 4 Türk azınlık ilkokulunu kapattı!

Batı Trakya’da, öğrenci yetersizliği gerekçesiyle dört Türk azınlık ilkokulunun kapatılmasına karar verildi. Bu karar, bölgedeki …

Bir yanıt yazın