Jeremy Rifkin Kılıçdaroğlu’nun ekonomi kadrosuna katıldı

Almanya’nın eski Başbakanı Angela Merkel’in eski danışmanı da olan Jeremy Rifkin, Kılıçdaroğlu’nun ekonomi alanındaki başdanışmanı oldu.

Türkiye 2023 seçimlerine odaklandı.
Seçime 6 ay kala hem iktidar hem de muhalefet seçim çalışmalarına hız verdi.

6’lı masada cumhurbaşkanı adayı belirsizliği ve ortak söylem dışı tutumlar devam ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 Aralık çıkışı gündemde.

Son iki grup toplantısında 3 Aralık vurgusu yapan ve sosyal medyada da sık sık bu tarihi hatırlatan Kılıçdaroğlu’nun 3 Aralık’ta ekonomi politikalarını ve kadrosunu açıklaması bekleniyor.

Kadroda yer alan isimler
Açıklama öncesi, kadroda yer alacak isimler belli oldu. Prof. Dr. Daron Acemoğlu, Prof. Dr. Refet Gürkaynak, Prof. Dr. Ali Hakan Kara, Prof. Dr. Ufuk Akçiğit ve Amerikalı ekonomist Jeremy Rifkin.

Merkel’in eski danışmanını başdanışman yaptı
Kılıçdaroğlu’nun açıklaması beklenen ekonomi kadrosunda en dikkat çekici isim ise Almanya eski Başbakanı Angela Merkel’in danışmanlarından Jeremy Rifkin.

Üçüncü Endüstriyel Devrim konseptinin fikir babası olarak kabul edilen ABD’li yazar Rifkin Almanya’nın eski Başbakanı Angela Merkel’in 3. Endüstri Devrimi politikası sırasındaki danışmanıydı.

Pensilvanya’dan mezun
Amerikalı Rifkin’in eğitim kariyerinde öne çıkan en büyük ayrıntı ise ABD’nin Pensilvanya Üniversitesi’nden mezun olması var.

Bugüne kadar ekonomiyle ilgili 20 kitabı bulunan Rifkin yine Pensilvanya Üniversitesi’nin Genel Mezunlar Derneği’nden 1967 Liyakat Ödülü’ne layık görüldü.

Danışmanlık verdiği ülkeler ekonomik krizlere sürüklendi
Rifkin’in Almanya eski Başbakanı Angela Merkel’in danışmanlığının yanı sıra iş kariyerinde başka ülkeler de bulunuyor.

Almanya’dan sonra İspanya’ya da ekonomik danışmanlık yapan Rifkin, sırasıyla Portekiz Başbakanı Jose Socrates ve Slovenya Başbakanı Janez Jansa’ya  ekonomi danışmanlığında bulundu.

Ancak Rifkin’in danışmanlığı sırasında Portekiz ve İspanya, atılan adımlarla ekonomik krizlere sürüklendi. Bu krizlerden Rifkin sorumlu tutuldu.

Lütfü Kırdar’da tören düzenlenecek
CHP’nin üç yıldır üzerinde çalıştığı belirtilen bu projenin Lütfü Kırdar’da düzenlenecek bir törenle açıklanacak.

Düzenlenecek toplantıda Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasının ardından CHP’nin ekonomi kurmayları Faik Öztrak ile Selin Sayek Böke’nin yapısal reformlar ve yeşil ekonomi ile ilgili sunuş yapmaları planlanıyor.

ABD’deki MIT üniversitesinde akademisyenlik hayatını sürdüren ve dünyaca ünlü kitapları bulunan ekonomist Daron Acemoğlu’nun da video konferans yoluyla bir konuşma yapması bekleniyor.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Neslim Güngen ve İnanç Güngen’in ifadeleri ortaya çıktı

Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen operasyonuna dair yeni detaylar ortaya çıktı. Neslim Güngen ifadesinde, …

Bir yanıt yazın