Tarladan 10 liraya alınan soğan neden markette 35₺’ye satılıyor?

Hasadına başlanan soğan 9 ila 10 liradan tarladan satılmaya başlandı. İlerleyen günlerde bu fiyat, daha da gerileyecek.

Kahramanmaraşlı merkezli depremlerin vurduğu Hatay’da yaralar sarılıyor…nHataylı çiftçiler, tarlalara girdi, soğan hasadına başladı.  Binlerce işçi soğanları çıkararak, çuvallıyor.

9-10 LİRAYA KADAR DÜŞTÜ

Batı illerine de gönderilen soğanın kilosu tarlada 9-10 liraya kadar düştü. İlerleyen günlerde bu fiyat, daha da gerileyecek.

“ASLINDA PARAYI MARKETLER KAZANIYOR”

Tarlada işçilerin başı olan çavuş Mehmet Gözkıran, “Biz tarladan 10 liraya satıyoruz. Marketlerde 20 liraya satılıyor. Aslında parayı marketler kazanıyor. Çiftçiye sahip çıkmamız lazım. Çiftçi olmasa bu mallar yetişmez.” dedi.

“MADDİ DURUMUMUZ İYİ DEĞİL”

Şanlıurfa’dan gelerek tarlada çalışıp, dershane parasını çıkartmaya çalıştığını söyleyen Eyüp Canap Birencik ise “11’inci sınıfa gidiyorum. Yazın çalışmaya geliyoruz. Maddi durumumuz iyi değil. 12’nci sınıfta dershaneye gideceğim. Bundan dolayı para lazım.” diye konuştu.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Fed faiz kararını açıkladı: Sabit tuttu

ABD Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde değiştirmeyerek 23 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde …

Bir yanıt yazın