Bakan Tekin: Öğretmen atamaları ilk kabine toplantısında açıklanacak

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Adana’daki temasları kapsamında okul ziyaretlerinde bulunuyor. Bakan Tekin Anadolu Barter Medya Grup Başkanı Aziz Dağtekin’in öğretmen atamaları konusundaki sorusunu cevaplandırdı.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bakanlık olarak öğretmen atamaları ile ilgili çalışmalarını tamamladıklarını, sayı ve atama açıklamasının Cumhurbaşkanı’nın açıklamasını beklediklerini söyledi.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde okul müdürleri ve yardımcılarının katıldığı toplantının girişinde Anadolu Medya grup Başkanımız Aziz Dağtekin’e yaptığı açıklamada,” Biz çalışmalarımızı tamamladık. Sayı ve tarih konusunda inisiyatif sayın Cumhurbaşkanımızda. Sayın Cumhurbaşkanımızın ilk kabine toplantısında gerekli açıklamayı yapacağını umuyoruz.” dedi.

Bakan Tekin’in Adana’daki temaslarının ilk durağı Adana Kız Lisesi oldu. Ziyaretinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Tekin, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Tekin, sınıf ziyaretinden sonra okulun öğretmenler odasında eğitimcilerle bir araya gelerek görüş ve önerileri dinledi.

 Bakan Tekin daha sonra İsmail Hazar İlkokuluna geçti. Tekin, burada da öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Sınıfları gezen Tekin, öğrencilerle görüşmesinin ardından okulun öğretmenler odasında 60 öğretmenin katılımıyla bir buluşma gerçekleştirdi. Tekin buluşmada eğitimcilerle istişarelerde bulundu.

Öte yandan Tekin, farklı okullarda görev yapan ve doğum günleri aynı tarihe denk gelen 15 öğretmene sürpriz yaparak doğum günlerini kutladı, öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Neslim Güngen ve İnanç Güngen’in ifadeleri ortaya çıktı

Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen operasyonuna dair yeni detaylar ortaya çıktı. Neslim Güngen ifadesinde, …

Bir yanıt yazın