Başkan Erdoğan: Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz

AK Parti Kızılcahamam Kampı’nın kapanışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiye yönelik net mesajlar verdi. Enflasyon sorununu mutlaka çözüleceğini kaydeden Erdoğan, “Geçmişte başardık, inşallah tekrar başaracağız” dedi.
AK Parti’de, bakanlar, milletvekilleri ve partinin üst düzey yönetimi ile düzenlenen 31’inci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı bugün sona eriyor.

Kızılhamam’daki kampın son gününde Adalet, Güvenlik ve Dış Politika başlıklı oturum düzenlendi.

Kampın ilk gününde 31 Mart Yerel Seçim sonuçları kapsamlı olarak ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kapanış konuşmasını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kampın kapanış konuşmasında partililere hitap etti.

Burada önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış siyasete yönelik önemli mesajlar verdi.

Yeni anayasa çalışmaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa konusunda samimi ve uzlaşıya açık olduklarını söyledi.

“Bu meselenin siyasi bilek güreşine çevrilmesini doğru bulmuyoruz.” diyen Erdoğan, muhalefet partilerine görüşlerini ve önerilerini açıkça ortaya koyma çağrısında bulundu.

“Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz”

Enflasyon sorununu mutlaka çözüleceğini kaydeden Erdoğan, “Geçmişte başardık, inşallah tekrar başaracağız” dedi.

Terörle mücadele mesajı

“Güvenliğimizden taviz veremeyiz” diyen Erdoğan, “Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki terör üreten bataklıklar kurutulmadan Türkiye huzura eremez. Kendini güvende hissedemez. Terör örgütü eridikçe demokrasimiz serpilecek” ifadelerini kullandı.

“Filistin halkı tam 76 yıldır zulme maruz kalıyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde:

Dünkü açılış hitabımızda, partimizdeki istişare kültürünün yanı sıra siyasetteki yumuşama iklimine dair kanaatlerimizi paylaşmıştık. TÜİK tarafından açıklanan 2024 ilk çeyrek büyüme rakamları ile dış politikaya dair konuları ele aldık. Filistin davası ve Gazze’deki katliam gündemimizin en üst sırasındaydı. Filistin halkı tam 76 yıldır zulme maruz kalıyor. Filistin’in toprakları 76 yıldır aşama aşama gasp ediliyor. Tüm imkanlarımızla Filistin halkının yanında dimdik duruyoruz ve duracağız. Hiçbir baskı bunu değiştiremeyecek. Biz, Filistinli kardeşlerimizin nasıl zorlu ve kahramanca bir mücadele verdiklerini gayet iyi biliyoruz.

“Hamas, Biden’ın teklifine müspet yaklaştığını açıkladı”

Filistinli kardeşlerimiz Gazze’de insanlığı savunuyor. Hamas daha önceki ateşkes önerisi gibi Amerikan Başkanı Biden’ın son teklifine de müspet yaklaştığını açıkladı. Netanhu’nu cevabı ise yine kan dökmek, işgal ve soykırım politikasının şiddetini artırmak oldu. Bölgemizi ve tüm dünyayı büyük bir felakete sürükleyen Netanyahu denen bu barbara artık bir ‘dur’ denilmelidir.

“Paranoyalara son verdik”

AK Parti, kuruluşundan itibaren kaybetmemiş bir partidir. Hak ve özgürlüklerin genişletilmesinden, hak arama yollarının artırılmasından, halka hesap veren bir devlet anlayışının inşasına kadar geniş bir yelpazede önemli reformları hayata geçirdik. Demokrasimizi vesayetçilerin karanlığından biz çıkardık. Paranoyalara son verdik.

“Yeni anayasa konusunda samimiyiz, uzlaşıya açığız”

Mevcutla yetinmek yeniliğe kapıyı kapatmak demektir. Yönümüz de yüzümüz de aydınlığa, özgürlüğe ve demokrasiye dönüktür. Türkiye’nin geleceği de daha fazla demokrasi ve özgürlüktedir. Yeni ve sivil bir anayasanın bunun lokomatifi olacağına inanıyoruz. Biz yeni anayasa konusunda samimiyiz, uzlaşıya açığız. Bu meselenin siyasi bilek güreşine çevrilmesini doğru bulmuyoruz. El ele verelim, en geniş mutabakatla Türkiye’yi darbe anayasası ayıbından hep beraber kurtaralım. Muhalefetten de beklentimiz darbe anayasasının güzelliklerini anlatmak yerine görüşlerini, önerilerini açıkça ortaya koymalarıdır.

“Terörle mücadelede geri adım yok”

Terör tehdidini kaynağında bertaraf etme stratejimizle başarımızı sınır ötesine taşıdık. Sınır ötesi operasyonlarımızla, ülkemizi bir terör kuşağıyla çevreleme planlarını bozguna uğrattık. Bundan geri adım atmayacağız. Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki terör üreten bataklıklar kurumadan, Türkiye huzura eremez, kendini güvende hissedemez.

“Türkiye’nin artık önüne bakması önemlidir”

Dün son 1 yılda yaşanan 3 seçimle ilgili bazı değerlendirmelerde bulundum. Türkiye’nin artık önüne bakması önemlidir. Siyasetten tasviye edilmiş kimi müfris tüccarların gündeme gelme çabalarını, sadece üzüntüyle değil aynı zamanda büyük bir taaccüple izliyoruz. Siyaseti iktidar ile muhalefet arasında bir kayıkçı kavgasına dönüştürme gayretlerini bu projenin sahipleri dahil, kimseye bir faydası dokunmaz. AK Parti olarak eski tartışmalarla milletin vaktini harcamayı gereksiz görüyoruz. Şimdi hep beraber yeni şeyler söylememiz gerekiyor. AK Parti ve Cumhur İttifakı bu yeni dönemin lokomatifi olacaktır. Cumhur İttifakı, yoluna güçlenerek devam edecektir. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

“Geçmişte başardık, inşallah tekrar başaracağız”

Yumuşamayla birlikte, siyasi partiler arasındaki kesişim alanının büyümesini son derece kıymetli buluyorum. Son 1 yılda üst üste yaşadığımız seçimler sebebiyle milletimiz biraz yoruldu. Siyaset de şüphesiz bundan etkilendi. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı ve Meclis olarak 4 yıl, belediyeler olarak da 5 senelik zamanımız var. Bu süreyi en verimli vizyonla çok çok iyi değerlendirmemiz lazım. Ekonomide OVP’nin neticelerini almaya başladık. 2024 yılının ilk çeyrek büyüme rakamlarıyla birlikte programa olan güvenimiz daha da perçinlendi. Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz. Tek haneli enflasyon oranlarını inşallah yakalayacağız. Geçmişte başardık, inşallah tekrar başaracağız.

“Kibirlenmek, büyüklenerek yürümek bize yakışmaz”

Yarın kabinemizin göreve başlamasının birinci yıldönümü. Salı günkü kabine toplantısında son 1 yılda ülkemize kazandırdığımız hizmetleri, özetin özeti mahiyetinde aziz milletimizin takdirine arz edeceğiz. Emanete ihanet etmek bize yakışmaz. Rehavete kapılmak bize yakışmaz. Kibirlenmek, büyüklenerek yürümek bize yakışmaz. Halkımızla aramıza mesafe koymak, bize yakışmaz. Milletimizin beklentilerine kulak tıkamak bize asla ve asla yakışmaz.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Neslim Güngen ve İnanç Güngen’in ifadeleri ortaya çıktı

Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen operasyonuna dair yeni detaylar ortaya çıktı. Neslim Güngen ifadesinde, …

Bir yanıt yazın