Suriye’de birileri yine işbaşında! Provokatörlere aman dikkat!

Kayseri’deki olayların ardından Türkiye’nin Suriye’de Fırat Kalkanı operasyonu ile kontrol altına aldığı yerlerde olaylar çıktı.
Dün gece Kayseri’de Suriyelilere yönelik yaşanan olaylar sonrası bugün de Suriye’nin Fırat Kalkanı operasyonu ile kontrol altına aldığı bölgelerde karışıklık çıktı.

Azez’deki sebze ve meyve halinde Türkiye’den gelen tırlara, provokatör bir grup tarafından saldırı düzenlendi.  Türkiye’den geldiği için taşlanan tırlardan bazıları da ateşe verildi. Ayrıca yine Azez’de bulunan PTT’nin Türk çalışanları, ofislerden çıkarıldı ve PTT binası kapatıldı.

Türk bayraklarını indirdiler

Diğer yandan harekat bölgelerine elektrik sağlayan dağıtım şirketinden ve El-Bab’da mültecilerin bulunduğu Şamrak kampında, Türk bayrağı indirilip parçalandı. Son olarak bölgede Türkiye plakalı araçlar, yerel halk tarafından “Yallah” sloganlarıyla saldırıya uğradı.

 

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Neslim Güngen ve İnanç Güngen’in ifadeleri ortaya çıktı

Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen operasyonuna dair yeni detaylar ortaya çıktı. Neslim Güngen ifadesinde, …

Bir yanıt yazın