Irak ve Suriye’de terör ve teröriste vurulan kilit kapanıyor!

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak’ta terör hedeflerinin topçu atışı ile tam isabet imha edildiğini açıklarken operasyona ilişkin görüntüleri de paylaştı.
Türk Silahlı Kuvvetleri, yurt içi ve sınır ötesinde başarılı operasyonlarını sürdürüyor.

Bu operasyonlar sayesinde sınır güvenliğimiz daha güçlü şekilde sağlanıyor.

Milli Savunma Bakanlığı, son olarak Türk topçu birliklerinin Irak’ın kuzeyindeki hedefleri vurduğu görüntüleri paylaştı.

Görüntüler bakanlığın sosyal medya hesabından, “Kilit kapanıyor. Kahraman topçumuz hedefleri tam isabetle imha ediyor.” notuyla aktarıldı.

Çok sayıda silah, mühimmat ve teçhizat ele geçirildi

Bakanlıktan yapılan bir diğer açıklamada, komandoların Dergele ve Miska köylerinde teröristlerin masum sivillerden gasbettiği evlerde arama tarama faaliyetlerine titizlikle devam ettiği aktarıldı.

Arama sırasında sivil halkın meskun mahalline girmeyen komandoların halkın bahçe ve mülklerine zarar vermemek için azami hassasiyet gösterdiği kaydedilen açıklamada teröristler tarafından tuzaklanan evlerdeki patlayıcıların büyük bir dikkatle temizlendiği belirtildi.

Bölgede 1 RPG-7 roketatar, 2 RPG-7 mühimmatı, 3 sevk fişeği, 2 el bombası, 2 el dürbünü,1 12 x dürbün, 1 PTZ kamera, 9 telsiz, 3 kamera, 20 termal şemsiye, 2 silah dipçiği, 1 susturucu, 1 televizyon, 1 tuşlu telefon, 3 oyun cihazı CVD okur, 1 oyun konsolu, 1 oyun adaptörü, 1 aç konuş telefon diyafonu, 1 mini televizyon, 6 top EYP yapımında kullanılan kablo, 1 çuval pil, 2 büyük tüp ve 4 küçük tüp ele geçirildiği kaydedildi.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Neslim Güngen ve İnanç Güngen’in ifadeleri ortaya çıktı

Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen operasyonuna dair yeni detaylar ortaya çıktı. Neslim Güngen ifadesinde, …

Bir yanıt yazın