Eski SGK’cı CHP Genel Başkanı: Aile Destek Sigortası ile yoksulluğu bitireceğiz

Hükümetin yoksulluğu bitirmeyi değil yönetmeyi amaçladığını söyleyen Kılıçdaroğlu, hükümeti “Ben sana ekmek vereyim sen bana oy ver, ben sana makarna vereyim sen bana oy ver” diyerek eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul teşkilatının ev sahipliğinde partisinin Aile Destekleri Sigortası Lansmanı programına katıldı.Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, hükümetin sosyal yardım politikalarını eleştirdi.

1971 yılında uygulaması taahhüt edilen aile destekleri sigortasının bugüne kadar neden uygulanmadığını soran Kılıçdaroğlu, hükümetin yoksulluğu bitirmeyi değil, yoksulluğu yönetmeyi amaçladığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Çünkü devleti yönetenler yoksulluğu bitirmek değil yoksulluğu yönetmek istediler. Ben sana ekmek vereyim sen bana oy ver, ben sana patates vereyim sen bana oy ver, ben sana makarna vereyim sen bana oy ver… Biz CHP, yani sosyal devlet, soyal demokrat olan bir partinin genel başkanı olarak yoksullara yardım yaparken kimliğine, inancına, yaşam tarzına bakmayacağız. O insanın sorunu var o sorunu çözmeye talibiz ve inançla, kararlılıkla çözeceğiz.”

“YOKSULLUĞU TARİHE GÖMECEĞİZ”

Amaçlarının yoksulluğu bitirmek olduğunu söyleyen CHP Lideri, “Biz yoksulluğu idare etmek için değil bu bereketli topraklarda yoksulluğu tarihe gömmek için iktidar olmak istiyoruz. Ve bunu yapacağız.” diye konuştu.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HSK, 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi!

2024 Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlandı. Buna göre 4 bin 9’u adli, 290’ı idari …

Bir yanıt yazın