Karamollaoğlu: Madımak Oteli vahşetini önlemek için her şeyi yaptım

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin CHP ile olan ilişkilerine ve 2 Temmuz 1993’te Madımak’ta yaşanan olaylara dair konuştu.

2023’te yapılacak seçimler için siyasi partilerin hazırlıkları devam ediyor. 
Bu hazırlıklar içindeki en büyük belirsizlik ise partiler arasında ittifak kurulup kurulmayacağı… Son yıllarda CHP, İyi Parti ve HDP ile oldukça yakın ilişkiler içerisine giren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bu 3 parti arasından kurulan ittifakta yerini aldı.

Karamollaoğlu’nun politikaları, Saadet Partisi tabanını ikiye bölerken, hangi ittifakta yerini alacağı da merakla bekleniyor. Konuyla ilgili Saadet Lideri Karamollaoğlu, Cumhuriyet gazetesinden Mustafa Balbay’a gündeme dair açıklamalarda bulunurken, ittifak konusuna dahil “Kılıçdaroğlu bir babayiğit. Partisini herkesle diyalog kurabilecek noktaya getirdi. Tabanımıza diyoruz ki; biz size başka CHP’ye başka konuşmuyoruz. Hepsi dört sözcük: ifade, düşünce, inanç özgürlüğü. Kemal Bey’le, Meral Hanım’la bunda birleşiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Lideri, CHP’lilerin kendi yüzüne sık sık vurduğu Madımak Oteli’nde yaşananlara ilişkin ise şunları söyledi: “O gün olayları önlemek için yaptığım konuşmaya baksınlar. 2 Temmuz’da Sivas, üç gün sonra 5 Temmuz’da Başbağlar. Karanlık noktalar var. Kent güvenliğinden kimlerin sorumlu olduğu belli. İnfial çok büyük, işi çığırından çıkardılar. ”

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Fed faiz kararını açıkladı: Sabit tuttu

ABD Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde değiştirmeyerek 23 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde …

Bir yanıt yazın