Sağlıksız ABD ve batının, sağlıksız yalanları!

Aziz Dağtekin yazdı

İngiliz medyası ABD istihbaratına dayandırarak yaptığı haberde Rus Lider Putin’in kanser olduğunu yazdı. Aynı yalanı 2011 yılında Başkan Erdoğan için de yaymışlardı. Gördük ki, meğer yalan, korkaklardaki korkunun tortusundan oluşan bir temenni ayiniymiş.

Yalan söyleyen, unutkan olmamalı. Çünkü arşivler ve tarih her zaman korkakların korkularını aynı zamanda yalanlarını su yüzüne çıkarır. Putin’in Rusya- Ukrayna işgalinde bileğini bükmekte korkanlar, şimdilerde sağlığı ile ilgili yalan ayinlerine başlamışlar. Çünkü basiretsiz olduğu kadar emperyalist olan ABD, NATO, AB Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında çok güven kaybına uğradı. Bu sebeple Putin’in sağlığı ile ilgili yalan ayinlerine başladıklarını görüyoruz. Bu yalanın bir temenniden öteye gitmediğini görüyoruz. Ve biliyoruz ki, yalanın dostu, gerçeğin de düşmanı çoktur.

Putin’i savaş çıkardığı için suçlayan ABD’ye NATO’ya AB’ye hatta bütün yalancılara şunu hatırlatmak isteriz. Suçların en büyüğü yalan söylemektir. Siz emperyalist batılılar çok yalancı ve iki yüzlü sarışınlarsınız. Bize göre, yalan, iyi söylenmemiş bir doğrudur ama siz bu doğruları da göremeyecek kadar korkak, ürkek ve kör olmuşsunuz.

Kendilerini olduğundan daha güçlü ve büyük göstermeye çalışan emperyalistlerin abartması, dürüst görünen devletlerin hatta insanların büyük yalanıdır.

Şunu iyi bilmeliyiz ki, yalan ile kurulan yuvanın ve işgalcilerin devlet saadeti de yalandır. Doğru pabucunu giymeden, yayılan yalan dünyayı dolaşır. Keza yalan, güven ve emniyeti, huzur ve itimadı yok eder. Yalan söylemeye kalkanın önce kendini inandırması gerekir.

Az yalan söylenmez; yalan söyleyen her yalanı söyler. Aynı yalanı Başkan Erdoğan için yayanların bu gün de Putin için yaymalarını doğru bulmuyoruz. İyi bir yalancı, iyi bir hafızaya sahip olmalıdır. Yoksa arşivler hatta tarih bunları böyle zelil eder. Putin’in sağlığı ile yalan ayinine çıkanlara şunu hatırlatmak isteriz. Bu alem, koskoca bir yalandan ibaret olduğu gibi bütün savaşlarında felaketidir.

İşgalci Rusya’nın Lideri Putin’in sağlığında çaresizlik içinde kıvrananların, hastalığından medet umduklarını görüyoruz.  Aslında sağlıksız insanlar, sağlıksız yalan söylerler. Tıpkı yalan söyleyen Pinokyolar gibi.

YÖNETİCİ Aziz Dağtekin

1960 yılında Elazığ'da doğdu. Öğrenimini İstanbulda tamamlayarak gazetecilik mesleğine 1983 yılında başladı. sırasıyla Hergün, Bulvar, Hürriyet ve Türkiye Gazetelerinde muhabirlik ve yazı işleri kadrolarında görev aldı. Basın sektöründen 2006 yılında emekli oldu. Halen idare yeri Adana olan ve Ulusal yayın yapan Netinternet, Ekonet Haber, Eko İntenet Haber sitelerinde Genel Yayın Yönetmenliği ve ekonomi ile alakalı yazı ve yorumlar yazmaktadır. Gazetecilik mesleği yanısara sigortacılık, pazarlama ve finans sektöründe üst düzey yöneticiliklerde bulundu. Sırasıyla İhlas Barter ve Turk Barter'da franchise ve bölge müdürlüğü görevlerinde yer aldı. 2005 yılında Turk Barter'dan ayrılarak Anadolu Barter'ı kurdu. Halen 13'e yakın şubesiyle faaliyet gösteren Anadolu Barter'ın Yönetim Kurulu Başkalığını yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Gazeteci-Yazar Aziz Dağtekin halen Basın Konseyi üyesi ve Adana'da Kurulu bulunan Çukurova Güreş Vakfı ile Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin de kurucu üyesidir.

Göz Atmak İster misiniz?

Miço’ya bir haller oluyor! Batı Trakya’da 4 Türk azınlık ilkokulunu kapattı!

Batı Trakya’da, öğrenci yetersizliği gerekçesiyle dört Türk azınlık ilkokulunun kapatılmasına karar verildi. Bu karar, bölgedeki …

Bir yanıt yazın