Rize Artvin Havalimanı’na ilk iniş gerçekleşti

Bugün resmi tören öncesi Rize Artvin Havalimanı, ilk tarifeli uçağını ağırladı.  Heyecanla beklenen, dünyanın 5’inci deniz üzerindeki havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı, bugün hizmete girdi.

Açılış töreni öncesi İstanbul’dan saat 08.30’da havalanan THY’ye ait TK2538 sefer sayılı gövdesine ‘Rize-Artvin’ yazılı tarifeli uçak iniş gerçekleştirdi.  Rize semalarından geçerek inişini başarıyla tamamlayan yolcu uçağı, aprona yanaştı.
İnişle birlikte havalimanı tarihinde ilk tarifeli uçak inişi de gerçekleştirilmiş oldu.

Yolcular ilk inişi kayda aldı

İçerindeki davetli ve yolcular, ilk kez pistte teker koyan uçakla anı fotoğrafı çektirip, tarihi anları da ölümsüzleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev’in katılımıyla tören gerçekleşti

Bir diğer yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katılımıyla resmi tören gerçekleşti.  İlk olarak Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarının ardından, Rize-Artvin Havalimanı resmi olarak açıldı.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Acar TFF başkanı Hacıosmanoğlu: Ben değil Türk futbolu kazandı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni başkanı seçilen İbrahim  Hacıosmanoğlu yaptığı açıklamada, “Ben değil Türk futbolu kazandı” …

Bir yanıt yazın