Elon Musk’un paylaşımı doğru anlaşıldı mı acaba?

Doğru her zaman şaşmayan sağlıklı çalışan bir terazi gibi olsa da doğruyu söylemek değil, anlatmak güçtür. Tıpkı ABD güdümüne giren Yunan Başbakan Miçotakis’in Türk’ün kararlılığını anlamadığı gibi.

Türkiye’nin Adalar denizindeki kararını doğru okuyup anlayan ABD’nin ünlü imi Elon Musk’ın yaptığı doğru paylaşımla çok güzel Türkiye mesajı veriyor ama anlayan kim?  Nerede o kafa Miço’da? Eğer o kafa olsaydı doğruyu konuşmak için doğru söyleyeni doğru yorumlar, doğru dinlerdi.

Anlaşılan o ki, bir insanın yaşayıp yaşamadığını anlamak için nabzına değil onuruna bakmak gerekiyormuş. Tıpkı Miçotakis’in Ankara’da başka, ABD kongresinde başka konuştuğu gibi. Tabi bu iki yüzlülük onur meselesidir. Bir insanın onuru duruyorsa yaşıyor demektir. Tabi onursuzlar hep yaşadıklarını sanırlar ama aslında onlar yaşayan birer ölüdürler.

Bravo Elon Musk!

Sen Türk’ün bükülmez bileğinin gücünü kavramışsın ama ne yazık ki gazla çalışan Yunan başbakan Miçotakis ve Başkanınız Biden bizi hala anlamamışlar. Buna çok üzüldük doğrusu. Sevgili Elon Musk, sen bu mesajınla bir taşla uykudaki iki kuşu uyandırmak istedin ama anlayan kim ?

Sağol Elon Musk,  biz verdiğin mesajını aldık, doğru okuyup doğru yorumladık. Verdiğin mesajında hem ABD’ye hem de Yunanistan’a diyorsun ki ‘Kapıyı kilitledim mi?’ Yani diyorsun ki Ey Miço, kıçına güveniyor musun? Hangi tedbirler aldın da sen hala Türkiye’ye karşı böbürleniyorsun. Türkiye ile zıtlaşıyorsun. Bu zıtlaşmanın sonucunda kapının kilitli olmadığını bilesin. Pirince giderken bulgurdan olma diye. Dostça uyarıyorsun!  Bunla da yetinmeyip aslında yerde mi, gökte mi nerde gezdiği belli olmayan bunak Biden’a bir şeyler yansıtmak istiyorsun. Onu da net olarak okuduk. Acaba Biden’ın danışmanları da senin mesajını bizim okuduğumuz gibi okudular mı? Ona bakmak lazım. Doğru okudularsa ne ala! Okumadılarsa ne diyelim, sonuca katlanmaları gerekir.

Bir diğer önemli husus da ABD Kongresinde kaya gazı verip Miço’yu alkışlayanların hangi gerekçelerle alkışladıklarına bakmak lazım. Çünkü ABD Yunanistan’ı savaşmadan işgal etmiş durumda. Bize göre, gazlı alkışın perde arkasında ABD kongresi Miço’nun ve Yunanistan’ın teslim olması nedeniyle alkışladıklarını anlıyoruz. Kesin kez söylüyorum, Yunanistan şu anda ABD’ye teslim olmuş ülke konumunda. Bunun dışında hareket etmesi ve bağımsız devlet gibi hareket göstermesi söz konusu olmadığını görüyoruz.

Bu yüzden ABD, piyonlarıyla tatbikat da yapar, aşk da yaşar. Bundan kime ne? Bizim de ilgimizi çekmiyor zaten. Biz filimin sonuna bakarız. Yani Adalar Denizindeki gerilim filminin nasıl biteceğine Türkiye karar verir. Tıkı Elon Musk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yatağında uyumakta olan bir Bizans askerinin korkudan “Did I lock the gate (Kapıyı kilitledim mi?)” derken çizilmiş görselin altında ise, “Constantinople 1453” yazısı ile Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethettiği yıla atıfta bulunduğu gibi. Sizce bu kadar uyarıcı bir açıklamadan sonra fazla söze hacet var mı?

YÖNETİCİ Aziz Dağtekin

1960 yılında Elazığ'da doğdu. Öğrenimini İstanbulda tamamlayarak gazetecilik mesleğine 1983 yılında başladı. sırasıyla Hergün, Bulvar, Hürriyet ve Türkiye Gazetelerinde muhabirlik ve yazı işleri kadrolarında görev aldı. Basın sektöründen 2006 yılında emekli oldu. Halen idare yeri Adana olan ve Ulusal yayın yapan Netinternet, Ekonet Haber, Eko İntenet Haber sitelerinde Genel Yayın Yönetmenliği ve ekonomi ile alakalı yazı ve yorumlar yazmaktadır. Gazetecilik mesleği yanısara sigortacılık, pazarlama ve finans sektöründe üst düzey yöneticiliklerde bulundu. Sırasıyla İhlas Barter ve Turk Barter'da franchise ve bölge müdürlüğü görevlerinde yer aldı. 2005 yılında Turk Barter'dan ayrılarak Anadolu Barter'ı kurdu. Halen 13'e yakın şubesiyle faaliyet gösteren Anadolu Barter'ın Yönetim Kurulu Başkalığını yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Gazeteci-Yazar Aziz Dağtekin halen Basın Konseyi üyesi ve Adana'da Kurulu bulunan Çukurova Güreş Vakfı ile Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin de kurucu üyesidir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkomutan Erdoğan, Bahçeli ve Özel ile birlikte Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde!

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden Erdoğan, …

Bir yanıt yazın