Diyarbakır’da eyleme katılan anne: Evladımı kandırdılar

17 yaşındayken HDP tarafından dağa kaçırılan oğlulları Suat Sarıtaş için Diyarbakır’a gelen aile, HDP’ye tepki gösterdi.
Diyarbakır annelerinin HDP il binası önündeki eylemi devam ediyor.

Aileler, dağa kaçırılan çocuklarından HDP’yi sorumlu tutuyor.

3 Eylül 2019’da başlatılan ve 1195’inci gününde devam eden eyleme, Erzurum’dan 17 yaşındayken dağa kaçırılan oğlu Suat Sarıtaş için gelen anne Ayten ile ağabey Sedat Sarıtaş da katıldı.

“Oğlum gel, hiç kimseden korkma”
Anne Sarıtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 8 yıldır kaçırılan oğlundan haber alamadığını söyledi.

Oğlu için eyleme dahil olduğunu belirten Sarıtaş, “Evladımı kandırdılar, kaçırdılar. Oğlum gel, hiç kimseden korkma. Senin arkanda, annen, babam, 5 kardeşin, çok şükür kocaman devlet var. Seni kandırıp götürdüler.” dedi.

“Milletin çocuklarını kandırıp götürüyorlar”
Ağabey Sarıtaş da kardeşinin kaçırıldığı dönemde HDP’li belediye tarafından “şenlik” adı altında etkinlik yapıldığını aktararak, şöyle konuştu:

“Milletin çocuklarını kandırıp götürüyorlar. Ondan sonra ‘Biz yapmadık, şu yaptı, bu yaptı, HDP götürmedi, belediye yapmadı.’ diyorlar. Peki bunları kim götürdü?”

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HSK, 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi!

2024 Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlandı. Buna göre 4 bin 9’u adli, 290’ı idari …

Bir yanıt yazın