Sol omuz köprücük kemiği kırılan Edin Visca ameliyat edildi

Hatayspor maçında sol kolu kırıldıktan 3 ay sonra sahalara geri dönen Edin Visca’nın bu kez de sol omuz köprücük kemiği kırıldı.
Trabzonspor’da Edin Visca, Fatih Karagümrük maçında girdiği ikili mücadelede sol omzunun üzerine düştü.

Yere düşmenin etkisiyle oyuna devam edemeyen ve ambulansla hastaneye kaldırılan 32 yaşındaki Boşnak oyuncunun yapılan ilk muayenede sol köprücük kemiğinin kırıldığı belirlendi.

Kol kırığı nedeniyle bu sezon ligde toplam 4 müsabakaya çıkabilen oyuncu, yaşadığı yeni sakatlık nedeniyle ameliyat oldu.

Trabzonspor A Takım doktoru Halil Polat, Edin Visca’nın sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Kırığa müdahale edildi
Açıklamada, “Futbol A Takım doktorumuz Halil Polat, futbolcumuz Edin Vişça’nın sağlık durumuyla ilgili açıklamada bulundu.

Halil Polat, “Takımımızın deplasmanda oynadığı VavaCars Fatih Karagümrük maçı sırasında sakatlanarak oyundan çıkan oyuncumuz Edin Visca’nın yapılan muayene ve görüntülemesi sonucunda sol omuz köprücük kemiğinde kırık (klavikula kemiği) tespit edilmiş olup ilk müdahalesi yapılmıştır.

Oyuncumuz bugün Acıbadem Maslak Hastanesi’nde Prof. Dr. Mehmet Erdil tarafından gerçekleştirilen ve bizim de eşlik ettiğimiz başarılı bir ameliyat geçirmiştir.

Futbolcumuzun genel durumu iyi olup rehabilitasyon sürecine de en kısa sürede başlanılması planlanmaktadır. Oyuncumuzun tedavi süreciyle ilgili ilerleyen günlerde bilgilendirme yapılacaktır.” dedi.

Sakatlığı yeni bitmişti
Sahalardan yaklaşık 2 ay uzak kalacak olan Edin Visca’nın, sezonun 2. haftasında oynanan Hatayspor maçında sol kolu kırılmış ve ameliyat olan futbolcu, sahalardan 3 ay uzak kalmıştı.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Koç’un koltuğuna “Yıldırım” düşer mi?

Fenerbahçe’de efsane başkan olarak nitelendirilen Aziz Yıldırım geri dönüyor. Yönetimin başarısızlıkları üzerine Aziz Yıldırım aday …

Bir yanıt yazın