Kılıçdaroğlu’nun ağırladığı FETÖ’cü Taha Furkan Çetinkaya yurt dışına kaçtı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun makamında ağırladığı FETÖ’cü askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın yasadışı yollar kullanarak Yunanistan’a kaçtığı öğrenildi.

15 Temmuz 2016’da hain FETÖ Terör Örgütü darbe girişiminde bulundu. 15 Temmuz gecesi FETÖ’ye mensup askerler Boğaziçi Köprüsü’nü kapatarak darbe teşebbüsünde bulundular.

Başta İstanbul ve Ankara sokaklarında tanklar terör estirdi.  Gerçekleşen darbe girişimi halkın ve güvenlik güçlerinin büyük direnişi sonucu başarısız oldu.

15 Temmuz gecesi FETÖ’nün darbe girişimine katılan Hava Harp Okulu öğrencilerinden birisi de Taha Furkan Çetinkaya’ydı.

Darbe girişimi sonrası tutuklandı
Taha Furkan Çetinkaya, darbe girişimi sonrası tutuklanarak cezaevine gönderilmiş ve hapis cezasına çarptırılmıştı.

Cezaevinden çıkınca Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti
Ardından Yargıtay tarafından verilen beraat kararıyla tahliye edilen Taha Furkan Çetinkaya, FETÖ’ye övgüler dizen annesi Melek Çetinkaya ile birlikte başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, İyi Parti Milletvekili Erhan Usta ve HDP Milletvekili Ömer Gergerlioğlu’na destekleri için teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yunanistan’a kaçtı
Bu gelişmelerden sonra Taha Furkan Çetinkaya tahliye olmasına karşın kaçak yollardan geçen ay Yunanistan’a iltica etti.

FETÖ’cü Taha Furkan Çetinkaya’nın Yunanistan geçiş yolu olarak kullanıp Avrupa’da bir ülkede Türkiye lehine kara propaganda faaliyetinde bulunacağı tahmin ediliyor.

Annesi de Almanya’ya gitti
Taha Furkan Çetinkaya’nın FETÖ propagandası yapan annesi Melek Çetinkaya ise geçtiğimiz aylarda yasal yollardan Almanya’ya kaçmıştı.

“Fethullah Gülen teröristtir diyemiyorum”
Melek Çetinkaya oğlu cezaevinde iken katıldığı televizyon programında şu skandal ifadeleri kullanmıştı:

“Ben Fethullah Gülen’i tanımadığım için ben Fethullah Gülen teröristtir diyemiyorum. Benim komşularım oldu cemaatten. Ben tertemiz insanlar olduklarını düşünüyorum. Terörist olduklarını düşünmüyorum”

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HSK, 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi!

2024 Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlandı. Buna göre 4 bin 9’u adli, 290’ı idari …

Bir yanıt yazın