Adana’da ’65 kişiye mezar olan apartmanın müteahhidi kaçtı’ iddiası

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Adana’da yıkılan ve onlarca kişiye mezar olan 16 katlı Hasan Alpargün Apartmanı’nın müteahhidi ve oğlunun kaçtığı iddia edildi.

Adana’nın Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi’nde bulunan 16 katlı Hasan Alpargün Apartmanı depremle birlikte çöktü.

32 daireli binada arama kurtarma çalışmaları halen devam ederken, şu ana kadar 65 kişinin cansız bedeninin çıkarıldığı öğrenildi.

“Depreme dayanıklı” diyerek pazarladı

Binanın müteahhit firması Alpargün İnşaat’ın sahibi Hasan Can Alpargün’ün 7 yıl önce verdiği röportajda aile şirketi olduklarını aktarırken yapılan binaları da, “Projelerde her şeyden önce dikkat ettiğimiz şey güvenilirlik ve depreme dayanıklılık” sözleriyle pazarladığı belirtildi.

‘Kıbrıs’a kaçtılar’ iddiası

Şirketin genç patronu bir reklam çalışması olarak verdiği röportajda ise “Sıra dışı bir mimar, Hasan Can Alpargün” diye kendini anlattığı aktarıldı.

İnşaat şirketinin internetteki sayfasına girilemezken, baba Hasan Alpargün ve oğlu Hasan Can Alpargün’ün yakınları, ikilinin deprem günü apar topar Kıbrıs’a kaçtığını öne sürdü.

92 kişi yaşıyordu

16 katlı olan ve 32 dairesi bulunan apartmanda toplamda 92 kişinin yaşadığı öğrenildi.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HSK, 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi!

2024 Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlandı. Buna göre 4 bin 9’u adli, 290’ı idari …

Bir yanıt yazın