Ali İhsan Yavuz: Seçim konusunu toz zerresi kadar bile konuşmadık

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, kamuoyunda devam eden seçim tartışmalarının partide gündeme gelmediğini, bunu konuşmaya bile utanacaklarını söyledi.

Türkiye tarihi deprem felaketini atlatmaya çalışırken gündeme birden seçim tartışmaları düştü.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in depremden önce belirlenen 14 Mayıs’ta seçim yapılamayacağına inandığı yönündeki açıklamasının ardından dün gece yeni bir gelişme yaşandı.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç da seçimlerin ne 14 Mayıs’ta ne de resmi tarih olan 18 Haziran’da yapılamayacağını, en az 1 yıl ertelenmesi gerektiğini açıkladı.

Muhalif kesimin büyük tepkisini çeken açıklamanın ardından Başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere birçok siyasetçi, seçimlerin ertelenemeyeceğini bunun anayasal olarak mümkün olmadığını dile getirdi.

Konuya ilişkin AK Parti’den ilk açıklama geldi.

Hürriyet’ten Hande Fırat’a konuşan AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, bu konunun parti içinde gündeme gelmediğini söyledi.

“Bunu konuşmaya utanırız”

Yavuz şu ifadeleri kullandı:

Biz şu an can kurtarma derdindeyiz. Şu ana kadar seçimle ilgili herhangi bir şeyi toz zerresi kadar bile konuşmadık. Bunu konuşmaya utanırız. Hepimiz deprem bölgesindeyiz. Bu felaketin ortasında bunu konuşmak abesle iştigal, giden canlarımıza hakarettir. Bunu konuşanlar kafaları bulandırmaya çalışıyorlar.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HSK, 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi!

2024 Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlandı. Buna göre 4 bin 9’u adli, 290’ı idari …

Bir yanıt yazın