Meral Akşener, Yılmaz Özdil’e destek çıktı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yılmaz Özdil’in Sözcü TV’nin ardından gazeteden de ayrılığına ilişkin, “Elbet bu da geçer yahu… Dürüstlüğün, tarafsızlığın ve hakkaniyetin değeri elbet bir gün anlaşılır. Yolunuz açık olsun Yılmaz Bey” paylaşımında bulundu.

Deprem felaketini yaşayan Türkiye, son dönemde siyasette hareketli anlara sahne oldu.

Altılı masada yaşanan Cumhurbaşkanı adaylığı krizi, İyi Parti’nin ikna edilmesiyle belirlendi.

Buna göre muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Siyasette yaşanan hareketli süreç özellikle muhalif medyaya yansıdı.

CHP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Yılmaz Özdil, geçtiğimiz günlerde 1 Mart’ta yayın hayatına başlayan Sözcü TV’den ani bir kararla ayrıldığını açıklamıştı.

Önce kanaldan sonra da gazeteden ayrıldı 

Yayın esnasında Meral Akşener ile ilgili kullandığı övgü dolu sözler nedeniyle CHP tarafından hedef tahtasına koyulan Özdil, ayrılık gerekçesi olarak bu konuyu işaret etti.

Bu gelişmenin ardından Yılmaz Özdil ile ilgili sürpriz bir durum daha yaşandı.

Kurucu genel müdürü olduğu Sözcü TV’den ayrıldığını açıklayan Yılmaz Özdil, yazarı olduğu Sözcü gazetesinden de ayrıldı.

Veda mesajı yayınladı 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yılmaz Özdil şu ifadeleri kullandı:

Sözcü gazetesinde buraya kadar… Uğruna mücadele ettiğimiz insanlar tarafından taşlanmayı göze alarak, kalemin namusunu savunmak için elimden geleni yaptım, kariyerimi ortaya koyarak doğru bildiğimi dosdoğru anlattım, anlatmayı beceremediğimi hayat mutlaka anlatacak, hoşça kalın.

Meral Akşener: Elbet bu da geçer yahu…

Yılmaz Özdil’in Sözcü gazetesinden ayrılığı sonrası İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Akşener, Özdil’in ayrılığına ilişkin, “Elbet bu da geçer yahu… Dürüstlüğün, tarafsızlığın ve hakkaniyetin değeri elbet bir gün anlaşılır. Yolunuz açık olsun Yılmaz Bey.” ifadelerini kullandı.

Yeni Haber Başlığı

İyi Parti’ye yakın yayın organından çağrı geldi 

Akşener’in yanı sıra İyi Parti’ye yakınlığıyla bilinen Yeniçağ’dan da Yılmaz Özdil’e bir çağrı geldi.

Yeniçağ’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Yeniçağ’a gel Yılmaz Özdil. Korkma arkanda dağ gibi Yeniçağ var.” notu düşüldü.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HSK, 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi!

2024 Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlandı. Buna göre 4 bin 9’u adli, 290’ı idari …

Bir yanıt yazın