HDP’nin paravan partisinden milletvekili adayı olan Hasan Cemal, hedeflerini açıkladı

HDP’nin paravan partisi Yeşil Sol Parti’den seçime girecek olan gazeteci Hasan Cemal, “Bu düzeni değiştirmek için geliyoruz. Bunun için de elbette Kürt sorununu çözmek var. Elbette hapisteki bütün tutsakların salınması var” dedi.

Türkiye, 14 Mayıs’ta sandık başına gidecek..

Milletvekili listelerini belirleyen partiler, adaylarını tanıtıyor.

HDP’nin paravan partisi Yeşil Sol Parti’de milletvekili adayı olan gazeteci Hasan Cemal, aday tanıtım toplantısının ardından PKK’nın yayın organına açıklamalarda bulundu.

PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan’dan diğer teröristler Cemil Bayık’tan Murat Karayılan’a kadar sık sık PKK kamplarına katılarak teröristlerle görüşmesiyle tanınan gazeteci Hasan Cemal, iktidara geldiklerinde yapacaklarını anlattı.

“Hapisteki tüm tutsaklar salınacak”

İktidara geldikleri düzenin değişeceğini ve hapisteki PKK’lıların serbest bırakılacağını belirten Cemal, şu ifadeleri kullandı:

Bu düzeni değiştirmek için geliyoruz. Bunun için de elbette Kürt sorununu çözmek var. Elbette hapisteki bütün tutsakların salınması var. Her şeyi yeni baştan inşa etmek zorundayız.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Fed faiz kararını açıkladı: Sabit tuttu

ABD Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde değiştirmeyerek 23 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde …

Bir yanıt yazın