MHP Lideri Devlet Bahçeli: Kemal Kılıçdaroğlu terör örgütlerin adayıdır

Trabzon’da coşkulu kalabalığa seslenen Devlet Bahçeli, Abdullah Öcalan’a ev hapsi verilmesiyle ilgili CHP, HDP ve İyi Parti’nin görüştüğü iddiasını dile getirdi. Bahçeli ayrıca Kılıçdaroğlu’nun terör örgütlerinin adayı olduğunu da sözlerine ekledi.

14 Mayıs’a sayılı günler kala siyasi liderlerin mitingleri sürüyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bu kapsamda Trabzon’daydı.  Bahçeli, Trabzon’da buluştuğu seçmenlere seslendi.  Millet İttifakı’nı sert sözlerle eleştiren Bahçeli, terörist başı Abdullah Öcalan’ın ev hapsine alınmasıyla ilgili CHP, HDP ve İyi Parti arasında bir uzlaşmanın sağlandığı iddiasını gündeme taşıdı.

“Kılıçdaroğlu terör örgütünün ortak cumhurbaşkanı adayı”

“Bir terörist için adalet isteyenler, şehidimiz Eren Bülbül’ün dökülen kanlarının hesabını nasıl verecekler.” diyen Bahçeli, Selahattin Demirtaş için adalet isteyen Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Bahçeli, “İBB Başkanı gelsin de Eren Bülbül için adalet istesin; Kemal Kılıçdaroğlu adamsa, kendine güveniyorsa şehitlerimizin hakkını savunsun da görelim.” dedi.

“Kılıçdaroğlu devleti yönetemez, milletin geleceği emanet edilemez”

Kılıçdaroğlu’nun bölücü terör örgütünün ortak cumhurbaşkanı adayı olduğunu da ifade eden Bahçeli, “Kılıçdaroğlu bölücü terör örgütünün ortak cumhurbaşkanı adayıdır. Kılıçdaroğlu, ülkeyi yönetemez. Bu aziz milletin geleceği zillete emanet edilemez. Yerli ve milli savunma sanayindeki dev güçlü yatırımları daha da güçlendireceğiz. Kendi ayaklarımızın üzerinde durduğumuzu cümle aleme göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

“İBB Başkanı gelsin de Eren Bülbül için adalet istesin”

Devlet Bahçeli’nin konuyla ilgili ifadeleri şöyle:  “İmralı canisinin ev hapsine alınması hususunda, CHP, HDP ve İyi Parti arasında uzlaşma masasının olduğuna dair iddialar son günlerde hızla yaygınlaşmıştır. Bir terörist için adalet isteyenler, şehidimiz Eren Bülbül’ün dökülen kanlarının hesabını nasıl verecekler.

İBB Başkanı gelsin de Eren Bülbül için adalet istesin; Kemal Kılıçdaroğlu adamsa, kendine güveniyorsa şehitlerimizin hakkını savunsun da görelim. Yapamaz, yaptırmazlar. Çünkü Kılıçdaroğlu bölücü terör örgütünün ortak cumhurbaşkanı adayıdır. Kılıçdaroğlu, ülkeyi yönetemez.

Bu aziz milletin geleceği zillete emanet edilemez. Yerli ve milli savunma sanayindeki dev güçlü yatırımları daha da güçlendireceğiz. Kendi ayaklarımızın üzerinde durduğumuzu cümle aleme göstereceğiz.

“Etnik ve mezhep ayrılıkçılığı yapanlara hep karşı çıkacağı”

Devlet Bahçeli’nin Trabzon mitinginde yaptığı diğer açıklamalar ise şöyle: “Trabzon kemençenin coşkusu, horonun ruhudur. Trabzon demek pes etmeyen vicdan demektir. Trabzon’a bakınca ‘Bize her yer Trabzon’ diyen vatan evlatlarının sesi duyulur. Trabzon denilince 15 yaşındaki kahraman yavrumuz Eren Bülbül’ün yüzü görünür.

Birlikte her türlü zorluğu aşacağız. Bizi birbirimizden ayırmak için provokasyon yapanlara sonuna kadar kapalıyız. Etnik ve mezhep ayrılıkçılığı yapanlara hep karşı çıkacağız. Biz horon kadar Karadeniz, zeybek kadar Ege’yiz. Hep beraber ülkemin tüm güzelliklerini kucaklayan büyük bir aileyiz.

“Muhalefet partilerine demokratik hesap mutlaka sorulacaktır”

Devlet ve milletiyle hep birlikte Türkiye’yiz. Diyorum ki 14 Mayıs 2013 tarihinde aziz milletim sıra sende. Milli irade, kutuplaşmayı reddedecektir. Muhalefet partilerine demokratik hesap mutlaka sorulacaktır. Kavga, kriz arayanlara acıklı derslerini vermek için aziz milletim sıra sende. Tam 4 gün sonra sıra da söz de, yetki de alayınızda.

Türkiye’nin zillete mahkum olmasını hayal edenlerin, Türkiye’nin önünün kesilmesini hayal edenlerin gözü Türkiye üzerinde olacaktır. Peki siz de 14 Mayıs’a hazır mısınız? 14 Mayıs’ta sandığa koşa koşa gidecek misiniz? Bir oyunuzu Milliyetçi Hareket Partisi’ne bir oyunuzu da Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verecek misiniz? Milletvekili adaylarımızı Meclis’e gönderecek miyiz?

“Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik bir hukuk devletidir”

Türkiye’nin zillete mahkum olmasını hayal edenlerin, Türkiye’nin önünün kesilmesini hayal edenlerin gözü Türkiye üzerinde olacaktır. Peki siz de 14 Mayıs’a hazır mısınız? 14 Mayıs’ta sandığa koşa koşa gidecek misiniz? Bir oyunuzu Milliyetçi Hareket Partisi’ne bir oyunuzu da Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verecek misiniz? Milletvekili adaylarımızı Meclis’e gönderecek miyiz?

1461’den beri Türk yurdu olan Trabzon’un her taşı yakuttur. Özü de sözü de bir olan Trabzonlu kardeşim gelecek sizin elinizde. 14 Mayıs’ta Türkiye’nin 100’üncü yılına ilk adımı atmak sizlerin iradesinde. Anayasa’nın 2. Maddesinde ifade edildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik bir hukuk devletidir. Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.

Batı medyasında çıkan haberleri eleştirdi

Türk demokrasisi rüştünü defalarca ispat etmiştir. Bu anlamda birçok batı ülkesinin ilerisinde de olduğumuz bir gerçektir. Türkiye’nin demokrasi hayatına ilkesiz dayatmalarda bulunmaktadırlar. Avrupa ve ABD’de çıkan dergi ve gazeteler algı operasyonu yapıyor.

Bu dergi ve gazetelerde 14 Mayıs seçimlerine dış müdahale çağrısında bulunuyor. Batı zillet ittifakından yana tavrını koymuştur. Bu bir defa gayri ahlakidir, hiç kimse milletimizin iradesine zincir vuramaz. İktidarın ruhsatı ne ABD’den ne İngiltere’den ne Fransa’dan alınacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’nı ‘Gitmeli’ diye hedef alan bir dergi yırtılıp çöpe atılmalıdır. Türkiye, sömürge artığı bir ülke değildir.

“İmamoğlu Trabzon’un yüz karasıdır”

14 Mayıs’ta devrilmeleri kaçınılmaz bir siyaset olacaktır. İç barış ve huzur ortamımızı bozmak için maşalar devrede, alçaklar sahnededir. Erzurum’da yaşanan olaylar bayağı bir provokasyondur. İBB Başkanı’nın meydan meydan dolaşıp fitne saçması, görevini ihmal etmesi sakıncalıdır, yanlış üzerine yanlıştır. Esnaf ziyareti bahanesiyle korsan gösteri yapıp taşıdığı provokatörlerle ortalığı karıştıran Ekrem İmamoğlu Trabzon’un yüz karasıdır.

Kılıçdaroğlu’nun uzun bir istirahat için evine gitmesinde fayda vardır. Mutfaktan da çıkmasın. Kılıçdaroğlu Türkiye’yi yönetemez, bu aziz milletin geleceği Millet İttifakı’na verilemez. Ayaklarımızın üzerinde onurlu bir şekilde durduğumuzu tüm aleme göstereceğiz. Sürmeli’de gemi imalatının arzulanan seviyeye çıkması için elimizden geleni yapacağız.

“Cumhur İttifakı Türkiye’nin umududur”

Yüksek potansiyeli olan hazır giyim, mobilya gibi sektörlerin gelişmesi için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Türkiye’nin başarılarına yenilerini ekleyeceğiz. Mandacılara, rantçılara, komünistlere, makam ve mevki paylaşanlardan başka bir şey bilmeyenlere fırsat vermek felakete davetiye çıkarmaktır.

Güçlendirilmiş parlamenter sistemi de tarih çöplüğüne atmak için 14 Mayıs bir fırsat olacaktır. Cumhur İttifakı Türkiye’nin umududur. Millet İttifakı münasebetsizlerin ittifakıdır. Bu ittifakın yolu, Türkiye düşmanlarının yoludur.

“MHP’ye öyle bir destek verin ki, öyle bir sahip çıkın ki, gelecek nesillerimize huzur ve kardeşlik içinde yaşanacak bir ülkeyi miras bırakalım”

Cumhur İttifakı, Türkiye’nin yükseliş ittifakıdır. İnanıyorum ki Trabzon zillete yenilmeyecektir. TBMM’de sizlerin yüzlerini kara çıkarmadık, hiçbir vaadimizi unutmadık. MHP’ye öyle bir destek verin ki, öyle bir sahip çıkın ki, gelecek nesillerimize huzur ve kardeşlik içinde yaşanacak bir ülkeyi miras bırakalım. Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veriyor musunuz? Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı açık farkla seçiyor muyuz? Anadolu’nun yiğit evladını cumhurbaşkanı yapacak mısınız? Bu evetleriniz, 14 Mayıs’ın zafer müjdesidir.”

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HSK, 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi!

2024 Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlandı. Buna göre 4 bin 9’u adli, 290’ı idari …

Bir yanıt yazın