Usta Gazeteci Mehmet Mercan yaşamını yitirdi

Uzun yıllar Cumhuriyet gazetesinin Adana bölge temsilciliği görevini yürüten Mehmet Mercan, bugün  yaşamını yitirdi.
Mehmet Mercan’ın cenazesi 5 Haziran 2023 Pazartesi günü Adana’da Asri Mezarlık Camisi’nde öğleyin kılınacak namazın ardından toprağa verileceği bildirildi.

Usta gazeteci Mehmet Mercan‘ın vefatıyla ilgili olarak bir baş sağlığı mesajı dileyen Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, “Uzun suredir tedavi gören Cemiyetimiz kurucu üyelerinden, Cumhuriyet Gazetesi eski Bölge Temsilcilerinden MEHMET MERCAN vefat etti. Merhumun cenazesi 5 Haziran 2023 Pazartesi günü saat 12.00’de ÇGC Sosyal Tesisleri’nde yapılacak törenin ardından öğle namazını müteakip Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum.“dedi.

Mehmet Mercan kimdir?

1937 yılında Diyarbakır’da doğdu. Mesleğe 1953 yılında Diyarbakır Zafer Gazetesi’nde başladı. TBA ile Milliyet ve Cumhuriyet gazetelerinde görev yaptı. Anadolu’da Gazetecilik ve Diyarbakır Basını isimli bir kitap yazdı. 2009 yılı Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Özgür Özel’den MHP Lideri Bahçeli’ye “Bizim ittifakımıza gel” çağrısı!

Devlet Bahçeli’nin gündem olan açıklamaları yankı uyandırırken CHP lideri Özgür Özel’den konuyla ilgili önemli bir …

Bir yanıt yazın