Bahçeli’den Mahmut Abbas’a tepki: Terör; Doğu Türkistan’da değil, Kandil’dedir

Uygur Türkilerine terörist muamelesi yapan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’a, MHP Lideri Devlet Bahçeli’den tepki geldi. Bahçeli, “Uygur Türklerine terörist demek cinayettir, rezalettir. Türk milletine saygısızlıktır” dedi.
Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Çin’in Uygur Türklerine karşı zulmüne uzun zamandır destek veriyor. Geçtiğimiz günlerde Çin Halk Cumhuriyeti’ne resmi ziyarette bulunan Abbas, Pekin yönetiminin Sinciang Uygur Özerk Bölgesi’ndeki uygulamalarını bir kez daha doğru bulduğunu söyledi.

“Çin, teröristlerle mücadele ediyor”
Sık sık Çin ile Filistin’in dost olduğunu dile getiren Abbas, bu kez Uygur Türklerine terörist muamelesi yaptı. Skandal bir açıklamaya imza atan Abbas, “Bazılarının gündeme getirdiği Uygur meselesi bir insan hakları meselesi değildir. Bu, Çin’in terörizm, aşırılık ve ayrılıkçılıkla mücadelesidir. Filistin hükümeti Çin’in bu mücadelesini her zaman destekliyor. Filistin her zaman Çin’e inandı. Çin’in daima adaleti yerine getireceğine inanıyoruz.” dedi.

“Türk milletine saygısızlıktır”
Bu sözlere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den tepki geldi. Yıllardır İsrail işgaline karşı Türkiye’nin yanında olduğu Filistin’in bu işkenceleri haklı bulmasını eleştiren Bahçeli, “Mahmut Abbas, vicdanı sızlamadan bunları söylemiştir. Biz onlara destek verdikçe, bu zihniyet Türk milletine köstek olmuştur. Mahmut Abbas’ın terörizmle ilgili ne bildiği de ortaya çıkmıştır. Biz mazlum Filistinlilerin hep yanında olduk. Filistin davasını ancak fakat demeden savurduk ve tarafımızı netleştirdik. Sayın Abbas, sana sesleniyorum. Uygur Türklerine terörist demek haksızlıktır, günahtır, cinayettir, rezalettir, melanettir. Türk milletine iflah olmaz bir saygısızlıktır.” dedi.

“Terör; Doğu Türkistan’da değil, Kandil’dedir”
Grup toplantısında söylemlerini daha da sertleştiren Bahçeli, “Filistin Devlet Başkanı PKK’ya FETÖ’ye hiç ses çıkardı mı? Hiç dayanışma mesajı paylaştı mı? Yapmayı aklından geçirmedi. Terör; Doğu Türkistan’da değil, Kandil’dedir.” diye ekledi.

YORUM

Akıllı ol  Mahmut Abbas. Kimin ağzıyla kime ne tür mesajlar vermeye çalışıyorsunuz. Her gün canınıza kıyan İsrail’e aferin iyi ki Filistinlileri öldürüyorsunuz dememizi beklemiyorsunuz herhalde. Gerçi o idrak sizde yok. O idrak sizde olmuş olsaydı vaktinde Osmanlı’ya ihanet etmez para karşılığı topraklarınızı İsrail’e satmazdınız.

Çünkü siz devlet olmayı hak etmiyorsunuz. Yıllardır İsrail zulmünün altında inim inim inlediniz. Size Türk’ten başka sahip çıkan oldu mu? Siz değil misiniz topraklarını parayla satan. Biraz ağır olacak ama, parayla toprağını yabancıya satan her şeyini satar Bu sebepledir ki  ülkemizin başına bela olan PKK’ya FETÖ’ye  ses çıkaramayanların Doğu Türkistan’daki soydaşlarımızın özgürlük meşalesini yakanların haklı direnişine  terör diyemez, demeye de hakları yoktur.

Topraklarını kaybettikleri gibi anlını da kaybeden Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas Türk dünyasından derhal ya özür dilemeli yada görevinden istifa etmelidir.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Fed faiz kararını açıkladı: Sabit tuttu

ABD Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde değiştirmeyerek 23 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde …

Bir yanıt yazın