Adana’da 2 şübeli yediemin deposunda 30 milyonluk vurgun iddiası!

Adana’nın Seyhan ve Yüreğir ilçelerinde iki şubesi bulunan yediemin otoparkındaki yaklaşık 2 bin aracın otopark sahipleri tarafından hurdacılara satıldığı ve 30 milyon lira değerinde vurgun yapıldığı iddia edildi.

Alınan bilgilere göre, Adana’nın Seyhan ve Yüreğir ilçelerinde iki şubesi bulunan yediemin otoparkındaki araçlar, icra müdürlüğünün ve araç sahiplerinin bilgisi dışında değerinin altında parçalanarak satılmak üzere hurdacılara satıldığı iddia ediliyor.

İddiaya göre  Adana trafik Şube müdürlüğün, suç ve suça karıştıkları, muayenesiz veya yakalanma emri bulunan araçları yaptıkları denetim sonucu yakaladıkları bu araçları tutanakla S…. adlı yediemin deposuna gönderdikleri, ancak depo sahiplerinin planlı bir şekilde  depodaki 2 bine  yakın icranın vasıtaları Mersin,  Ankara, Konya  ve  İstanbul gibi illerdeki çıkma oto parçası satan işletmelere üçte bir fiyatına parçalanmak üzere  sattıkları, arkalarında 2 bine yakın mağdur bıraktıkları öne sürüldü. S… adlı şirketin  eski ve yeni sahipleri H.T.,  N. P.,  H. B.P ve çalışanları M. K. ile birlikte yaklaşık 30 milyon vurgun yaparak kaçtıkları, adı geçen yediemin  depoyu polislerin beklediği öne sürüldü.

Öte yandan Adana Cumhuriyet başsavcılığı ve icra müdürlüğü yetkililerinin hem şirket yetkilileri hem de adı geçen şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunduğu ve şirketin hem eski hem de yeni ortakları hakkında yakalama kararı çıkarıldığı, şebekenin bu vurgun olayını 3 aydan beri planladıklarını iddia edildi.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Fed faiz kararını açıkladı: Sabit tuttu

ABD Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde değiştirmeyerek 23 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde …

Bir yanıt yazın