MİT gururla sunar! PKK’nın sözde Sincar sorumlusu Mesut Celal Osman öldürüldü

Irak’ın kuzeyindeki Sincar’da düzenlenen operasyonda, PKK/KCK’nın sözde Sincar eyalet sorumlusu Mesut Celal Osman etkisiz hale getirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), hain teröristlere göz açtırmıyor. Nokta operasyonlarına hız kesmeden devam eden MİT, terör belasının kökünü kazıyacak. Her geçen gün bir başarılı haberin daha geldiği teşkilat bu kez Irak’ın kuzeyinde kendisini gösterdi. Sincar’da düzenlenen operasyonda bir terörist daha sarı torbaya girdi. MİT, bu kez PKK/KCK’nın sözde Sincar eyalet sorumlusu Mesut Celal Osman’ı hedef aldı.

MİT, takibe aldı
Suriye’deki gençleri silah zoruyla örgüte alan ve güvenlik güçlerine karşı düzenlenen eylemlerin talimatını veren “Zagros Çekdar” kod adlı Mesut Celal Osman’ın, 2018’de Suriye’den Irak’a geçtiği tespit edildi.

Güç kaybı yaşayan örgüte destek için görevlendirildi
Teşkilatın saha ajanları; örgütün sözde Sincar eyalet sorumluları arasında bulunan Mesut Celal Osman’ın, MİT operasyonları nedeniyle Sincar’da güç kaybı yaşayan örgüte destek olmak için görevlendirildiğini öğrendi. Ardından harekete geçen askerler, Mesut Celal Osman’ı yakın takibe aldı.

Toplantıya giderken MİT yakaladı…
Terörist Mesut Celal Osman, MİT’in bölgedeki saha ajanlarına karşı alınacak tedbirler gündemli toplantıya gittiği sırada gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirildi.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Fed faiz kararını açıkladı: Sabit tuttu

ABD Merkez Bankası, politika faizini beklentiler dahilinde değiştirmeyerek 23 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde …

Bir yanıt yazın