İMECE, Jüpiter’i böyle görüntüledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, yerli gözlem uydusu İMECE’nin Jüpiter ve uydularından aldığı görüntüyü paylaştı.
Türkiye’nin ilk yerli ve milli yüksek çözünürlüklü görüntüleme uydusu İMECE, 15 Nisan’da uzaya fırlatılmış, iki hafta sonra da ilk görüntüler gelmeye başlamıştı..

Dünyanın her noktasından görüntü alabilen İMECE kamerasını derin uzaya çevirdi..

Jüpiter’i görüntüledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, sosyal medya hesabından son yaptığı paylaşımda, İMECE’nin 558 milyon kilometre uzaklıkta olan Jüpiter ve uydularından aldığı görüntüyü paylaştı.

Bakan Kacır, şu ifadeleri kullandı:

Dünyanın her noktasından görüntü alabilen Türkiye’nin ilk yüksek çözünürlüklü yerli ve milli gözlem uydusu İMECE kamerasını derin uzaya çevirdi!

Metrealtı çözünürlükte, dünyayı görüntülemek üzere üretilen İMECE bu kez 588 milyon km uzaklıktaki Jüpiter’i görüntüledi.

İMECE’de sergilenen başarı Milli Teknoloji Hamlesi’ni daha ileri taşırken, yeni nesil yer gözlem uydularımız için durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Neslim Güngen ve İnanç Güngen’in ifadeleri ortaya çıktı

Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen operasyonuna dair yeni detaylar ortaya çıktı. Neslim Güngen ifadesinde, …

Bir yanıt yazın