MHP’den Almanya’ya “bozkurt” tepkisi!

Milli futbolcu Merih Demiral’ın bozkurt işareti yapmasının ardından başlayan tartışma devam ediyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Almanya’da bozkurt işaretinin yasaklanması tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı. “Türk düşmanlığının Avrupa Birliği ülkelerine sıçraması büyük bir tehlikedir” ifadesini kullandı.

Almanya’da bozkurt işaretinin yasaklanması tartışmalarına ilişkin MHP’den açıklama geldi. Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, bozkurt üzerinden Türk ve yabancı düşmanlığı yapıldığını söyledi.

“Tartışmalara vesile kılınan bozkurt; Türkler nezdinde cesaretin, bağımsızlık ve özgürlüğün sembolüdür. Milli değerlerimizin bir parçası olan bozkurt motifinin kullanılması nasıl yasaklanabilir? Bozkurt işaretinin yasaklanması Almanya’nın entegrasyon çabalarını sekteye uğratacak, sosyal barış ve dayanışmayı, bir arada yaşama kültürünü zedeleyecek; ayrımcı, ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı bir adım olacaktır. Asıl ırkçı olanlar bozkurt işaretini kullananlar değil, yasaklanmasını savunanlardır. Bozkurt üzerinden, Türk ve yabancı düşmanlığı yapılmaktadır.”

Yalçın, milli futbolcu Merih Demiral’ı hedef alan Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser’a da tepkiliydi. “Masum gol sevincine tepkisi, aşırı sağcılarınkinden de Nazilerinkinden de beter bir tutumdur.” dedi.

Yalçın, “Türkiye’nin mevcut konumuyla dünyada bir yıldız gibi parlaması, batılı ülkeleri rahatsız etmektedir” dedi. Başta Almanya olmak üzere AB ülkelerinde yükselen aşırı sağ ve ırkçılığın, futbol sahalarına yansıtılması ise ayrı bir endişe vesilesi olmuştur.” ifadesini kullandı.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Neslim Güngen ve İnanç Güngen’in ifadeleri ortaya çıktı

Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen operasyonuna dair yeni detaylar ortaya çıktı. Neslim Güngen ifadesinde, …

Bir yanıt yazın