Rusya, Çernobil Nükleer Santrali’ni ele geçirdi

Ukrayna, Çernobil Nükleer Santrali’nin kontrolünü kaybettiğini açıkladı.Açıklamanın üzerinden kısa süre geçmesinin ardından Rusya’nın bölgede hakimiyeti ele aldığı bildirildi.

Rusya, Ukrayna’daki kritik bölgelere saldırmaya devam ediyor. Askeri noktaları vuran Rusya, Çernobil Nükleer Enerji Santrali’ni de hedef aldı.Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, “Rus işgalci güçleri Çernobil Nükleer Enerji Santrali’ni ele geçirmeye çalışıyor. Askerlerimiz 86 yılındaki trajedinin yeniden yaşanmaması için can veriyor. Bu tüm Avrupa için savaş ilanıdır” ifadelerini kullanmıştı.

RUS ORDUSU ÇERNOBİL’E GİRDİ

Açıklamanın üzerinden kısa süre geçmesinin ardından Rusya’nın bölgede hakimiyeti ele aldığı bildirildi.  Ukrayna yönetimi, Çernobil Nükleer Santrali’nin kontrolünü kaybettiğini açıkladı.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ayasofya Camii, 4 yılda 25 milyon ziyaretçiyi ağırladı

Yerli ve yabancı turistler için çekim alanı olan Ayasofya Camii, ibadete açılmasının üzerinden geçen 4 …

Bir yanıt yazın