Ukraynalı siviller, Polonya’ya ulaştı

Birçok ülkede Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyonu nedeniyle eylemler düzenlendi. Ukrayna’dan kaçmaya çalışanlar kadar Ukrayna dışında hayatına devam edenlerin de gözlerinde yaş vardı.

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri operasyon ile Avrupa kıtasında tansiyon yükseldi.  Başta başkent Kiev olmak üzere birçok noktadan patlama sesleri duyuldu.  Ukraynalılar, güvenlikleri için yaşadıkları bölgelerden ayrılmaya başladı. Askeri operasyondan kaçan sivillerin varış noktası Polonya oldu. Kadınlar, gözyaşları içinde ülkelerini arkalarında bıraktı.

Polonya sınırında çekilen görüntülerde, Ukraynalıların araçlarının uzun sıralar oluşturduğu görüldü.  Vatandaşlar, sınırı geçebilmek için uzun süre sırada bekledi. Öte yandan, Odessa’dan Lviv kenti üzerinden trenle yola çıkan Ukraynalılar da Polonya’nın Przemysl kentindeki tren istasyonuna ulaştı.

MÜLTECİ GÖÇÜ BAŞLAYABİLİR

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyonunun, Polonya’ya toplu bir mülteci göçüne neden olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Acar TFF başkanı Hacıosmanoğlu: Ben değil Türk futbolu kazandı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni başkanı seçilen İbrahim  Hacıosmanoğlu yaptığı açıklamada, “Ben değil Türk futbolu kazandı” …

Bir yanıt yazın