Kılıçdaroğlu’nun depremzedelerle ilgili o iddiası çürük çıktı!

Kemal Kılıçdaroğlu, depremzedelere 3 aylık elektrik faturalarının toplu olarak kesildiğini iddia etti. Kısa sürede bu iddianın gerçek dışı olduğu anlaşıldı. İletişim Başkanlığı iddiayı yalanlayarak, ertelenen faturaların 6 eşit taksitle ödeneceğini belirtti.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerek sosyal medyada yaptığı paylaşımlar gerekse farklı mecralarda yaptığı yanıltıcı açıklamalar gündem olmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Kılıçdaroğlu’nun bir iddiasını daha yalanlayarak ‘gerçeği’ paylaştı.

“Depremzedelerimize 3 ay erteledikleri elektrik faturalarını toplu kestiler”
Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, depremzedelerin ertelenen 3 aylık elektrik faturalarının toplu olarak kesildiğini iddia ederek şöyle yazdı:

“Depremzedelerimize 3 ay erteledikleri elektrik faturalarını toplu kestiler. Aralarında 7 bin liraya varan rakamlarda fatura yolladıkları, uyuyacak çadır, yiyecek ekmek bulamayan, ağır kayıplar yaşamış vatandaşlarımız var. İnsafınız ve insanlığınız yok sizin. Allahtan korkun. O faturaları silin.”

YÖNETİCİ Editör

Taraf Olmayan Habercilik Yapan Aybüke Türk Haber, dünyadaki bütün Türklerin gür sesi ve onların kulağı olacaktır. Habere Bozkurtça bakan ve değerlendiren Aybüke Türk Haber mazlumların da temsilcisi olmayı hedeflemiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HSK, 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi!

2024 Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlandı. Buna göre 4 bin 9’u adli, 290’ı idari …

Bir yanıt yazın